ÚSPEŠNÍ ŠTUDENTI

Mária Sofia Pucherová – reprezentantka Slovenska v krasokorčuľovaní

Ako sólistka získala v krasokorčuľovaní na Majstrovstvách Slovenska 5 krát zlato a 2 krát striebro.

tancoch na ľade sú spolu s Nikita Lysakom dvojnásobnými majstrami Slovenskaraz strieborní.

Zúčastnili sa majstrovstiev Európy (24. a 23. miesto) a tiež majstrovstiev sveta (25.miesto).

Martin Koči – Junior WRC driver

Profesionálny jazdec rally v juniorskej kategórii JWRC, jazdiaci za tím Styllex motorsport.

Prvý slovenský víťaz juniorskej klasifikácie Majstrovstiev sveta v rally. Na automobile Citroen DS3 R3T zvíťazil v klasifikácii Majstrovstiev sveta juniorov na Rally Finland a stal sa prvým Slovákom, ktorý vystúpil na najvyšší stupeň Majstrovstiev sveta juniorov v rally.

Michal Pichnarčík – hokejista

Hokejista a majster extraligy

Obranca historicky štvrtého najúspešnejšieho hokejového klubu na Slovensku HKM Zvolen s ktorým získal v sezóne 2012/13 aj extraligový titul.

Michal Pichnarčík – hokejista | Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove
Viliam Holotňák – basketbalista | Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove

Viliam Holotňák – basketbalista

Basketbalista, najlepší obranca ligy
(senior high – USA)

Počas výmenného pobytu v USA pôsobil aj v miestnom basketbalovom tíme Magazine Rattlers s ktorým v lige napokon aj v sezóne 2012/13 zvíťazil (district champions) a bol vyhlásený za najlepšieho obrancu ligy.

Pavol Segľa – hokejista

Extraligový hráč a reprezentant SR v ľadovom hokeji
Vo svojej kariére pôsobil ako útočník v extraligových a prvoligových tímoch ako HC Košice, HK ŠKP Poprad, MHK Kežmarok, MšHK Žilina, HK Dukla Michalovce, HC Prešov atď. Získal tiež francúzsky ligový titul s Mulhouse a reprezentoval našu krajinu na medzinárodných turnajoch.

© 2024 Všetky práva vyhradené pre Vysokú školu medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove